Strefa blogerów

Pisanie blogów w tych czasach stało się bardzo modne. Być może jest to kolejna okazja do zarobku, a z kolei szansa dla wielu ludzi, którzy chcą wygłosić światu swoje przekonania, opinie. Internet jak wiadomo jest sferą swobodnego przekazu myśli, wiec większość opinii, o ile napisane w sposób wiarygodny, mogą zostać przeczytane przez innych. Pisanie bloga nie jest rzeczą łatwą, musimy zadbać o wiele ważnych elementów aby przyciągnąć potencjalnego odbiorce.

Szata graficzna, merytoryka tekstów, interpunkcja, ortografia itd. O ile teraz większość stron na których możemy stworzyć bloga bardzo ułatwia jego prowadzenie, jak np. wordpress, blogger itp. To o jakość tekstu musimy zadbać sami. Warto czytać wiele książek by mieć duży zasób słów oraz starać się jak najwięcej pisać. Umiejętność swobodnego pisania jest bardzo ważna, pozwoli nam to na zmaksymalizowanie efektów naszej pracy. Ważny jest również kontakt z innymi blogerami oraz odbiorcami. Ważny jest również ładny wygląd strony dlatego, warto sprawdzić jak zmienić szablon WordPressa.

Dzięki temu możemy się dowiedzieć co jest teraz modne na rynku blogów oraz co może zainteresować naszych czytelników. Blogerzy z większym doświadczeniem, mogą nam posłużyć dobrą radą oraz swoimi kontaktami, w ten sposób zwiększamy swoją strefę wpływów i docieramy do szerszego grona odbiorców. Przyjemne uosobienie, powoduje że ludzie dostrzegają w nas przyjacielską osobę i myślą że warto poświęcić czas na przeczytanie naszego bloga, a gdy już uda się przykuć uwagę czytelnika, może on za subskrybować naszą stronę a nawet polecić ją znajomym. W ten sposób powstaje sieć znajomości i następuje efekt śnieżnej kuli – im więcej subskrybentów tym więcej przybywa nowych użytkowników. Jeśli ktoś liczy na zyski musi uważać by nie przesadzać z ilością reklam na stronie, zbyt duża ich ilość może odstraszać czytelnika i spowodować spadek wyświetleń bloga.

This entry was posted in wp by .