Co to jest african mango?

Jak podaje oficjalna strona jest suplement ten pochodzi z naturalnego wyciągu pestek afrykańskiego mango Irvingia Gabonensis
Ma ono skutecznie spalać tkankę tłuszczową i pomagać usuwać szkodliwe toksyny z organizmu.
Wiedza na temat  african mango nie jest jeszcze dostateczna. Zdaniem niektórych badaczy suplement ten może być skuteczny w utracie wagi.

African mango pojawia się w sklepach internetowych i jest sprzedawane w postaci  ekstraktu z nasion, w proszku, płynie lub kapsułkach. Niektóre strony internetowe podają, że african mango posiada wysoką zawartość błonnika, suplement zaś pomaga w spalaniu tłuszczu – obszerniejszy artykuł.
Przypuszcza się, że przyjmowanie suplementu 30-60 minut przed posiłkami może zmniejszyć apetyt, obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zmniejsza wzrost komórek tkanki tłuszczowej, pobudza rozpad tłuszczów i poprawia kontrolę cukru we krwi. Ponoć jest także skuteczny w kontrolowaniu cholesterolu.

Niektóre badania wykazały, że dodatki zawierające ekstrakt african mango mogą pomóc w utracie masy ciała. Naukowcy sugerują, że wysoka zawartość błonnika z nasion konkuruje z cholesterolem i pomaga go usunąć.
Badania, które zostały przeprowadzone do tej sponsorowane były jednak przez producentów suplementu.
Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie african mango dobrze jest zasięgnąć opinii swojego lekarza, który posiada dostateczną wiedzę na temat naszego organizmu i przebytych chorób. Niezwykle istotne jest bowiem uwzględnienie wszelkich interakcji z przyjmowanymi dotychczas lekami lub innymi suplementami.